e-books

Čtečky e-knih (e-book)

Pokrok jde stále dopředu neuvěřitelně rychlým tempem a přináší poznatky a výrobky, o kterých jsme ještě do nedávna neměli ani potuchy. Jednou z převratných novinek se v současné době stávají čtečky e-knih.
Jedná se skutečně o unikátní záležitost. Představě, že sebou nosíte a vozíte celou knihovnu v malém přístroji, se rozum zdráhá uvěřit. Ovšem je to skutečně a nezvratně realitou všedního života. Čtečky e-knih pojmou až tisíce knih, což má své nesporné výhody jak pro pohodlí čtenáře, tak i z hlediska ušetření místa ve vašem bytě a ve vaší knihovně.

Na náš trh přicházejí čtečky e-book od evropských výrobců, ale v poslední době se stále více prosazují i české výrobky. Jednotlivé čtečky e-knih se od sebe liší ve způsobu ovládání i v dalších vlastnostech, které mají samozřejmě vliv na cenu. Ovšem pořízení čtečky e-knih vás přijde levněji, nežli klasická tištěná kniha. Kromě toho pořízením čtečky e-knih se zbavíte obavy, že přijdete o právě vydávaný bestseller v případě, že nestihnete nebo nebudete mít možnost zajít do prodejny knih.
Pohodlí, které skýtá čtení pomocí čtečky e-knih, oceníte hlavně při delších cestách na dovolenou, kdy bývá často problém dodržet váhový limit zavazadel, který se v letecké přepravě neustále snižuje v zájmu ušetření pohonných hmot letadel. Navíc nepotřebujete ani světlo, neboť displeje čteček jsou podsvícené. Jelikož je používán elektronový inkoust dosahující parametrů tištěných knih, vypadá text skoro jako papír a vaše oči se v důsledku této technologie tak snadno a rychle neunaví.
Český trh nabízí řadu typů čteček e-knih, které se od sebe liší v různých parametrech. Výhodou všech je ovšem především nízká hmotnost a snadné ovládání pomocí tlačítek. Firmy nabízejí stále vylepšované typy a i ty nejzákladnější vám otevřou nový svět elektronového čtení.
Čtečky e-knih
jsou moderní metodou čtení, která se stává i přes některé negativní reakce silnou konkurencí klasickým tištěným knihám.

Kde koupit čtečku a jakou ?

Jak vydat vlastní e-knihu se dozvíte v článku který vyšel na Lupě: Vydejte si vlastní knihu. Přes Internet
Sepsali jste své dílo a chcete je vytisknout pro sebe, pár kamarádů a celý národ na papír? Vydejte knihu levně, rychle a hlavně za své pomocí online služeb.
 

 


Tabulka čteček e-knih

Nová verze Amazon Kindle 5 má cca o 15% rychlejší stránkování jinak je stejná jako Kindle 4
Amazon Kindle 5 WiFi lze pořídit v e-shopech za cenu od 2326,-Kč (Pro aktuální cenu klikněte na odkaz!)
Porovnat ceny >>
Sponzorovaná verze tj. verze s reklamou je levnější cca o 400,-Kč . A co to znamená, ruší ty reklamy nějak? Ne vůbec ne při čtení knihy se nikde nezobrazují! Reklamy se zobrazí pouze při spořiči obrazovky a v menu.

 
Amazon Kindle Paperwhite lze pořídit v e-shopech za cenu od 3956,-Kč (Pro aktuální cenu klikněte na odkaz!)
Porovnat ceny >>
Čtečka knih s podsvětleným dotykovým displejem takže můžete i bez lapičky číst ve tmě!
 
Amazon Kindle 4 WiFi lze pořídit v e-shopech za cenu od 2389,-Kč (Pro aktuální cenu klikněte na odkaz!)
Porovnat ceny >>
Amazon Kindle 4 s WiFi
 
 
Amazon Kindle 4 EBPAM2122 - černá lze pořídit v e-shopech za cenu od (Pro aktuální cenu klikněte na odkaz!)
Porovnat ceny >>
Obal pouzdro na Kindle 5 nebo 4 již od 200,-
 
Prestigio Nobile PER3474B lze pořídit v e-shopech za cenu od 1287,-Kč(Pro aktuální cenu klikněte na odkaz!)
Porovnat ceny >>
Elektronická čtečka knih - ebook reader, 7" s TFT displejem má české menu, 4GB paměť + SD slot, multimediální přehrávač, výstup na sluchátka 3.5mm jack,baterie Li-Ion 2000mAh, připojení micro USB2.0
 

 

 

STARŠÍ MODELY:

Orientační cena

Amazon Kindle 3 WiFi
Amazon
 

4 590 Kč

Amazon Kindle 3 WiFi + 3G
Amazon
 

6 090 Kč

Amazon Kindle DX grafit, 2. generace
Amazon
 

10 980 Kč

Barnes & Noble Nook WiFi
Barnes & Noble
 

4 750 Kč

Jinke Hanlin A6
Jinke
 

4 540 KčRozhraní elektronické čtečky

Důležité je také, jaká rozhraní e-book čtečka podporuje – někomu bude stačit klasické USB rozhraní, někdo vyžaduje u čtečky knih přítomnost Wi-Fi nebo 3G rozhraní. Mnozí z vás očekávají od čtečky elektronických knih i další funkce, které vám zpříjemní dlouhé chvíle ve vlaku, v autě či při čekání na letadlo. A co je myšleno těmi extra funkcemi?